WIEDZA

Consumer 360

Jak zbudować kompleksowy i wyczerpujący obraz konsumenta oraz założeń strategii komunikacji. Czyli zrozum, zdefiniuj lub przedefiniuj oraz zweryfikuj swoją grupę docelową pod kątem jej aktualności i dopasowania

Przeczytaj więcej

Jak zoptymalizować media PAID, rozwinąć media OWNED oraz umocnić pozycję mediów EARNED? O korzyściach Modelowania POEM. 

W dobie dynamicznie zmieniających się trendów społecznych, kulturowych oraz technologicznych coraz ciężej nadążyć za potrzebami i oczekiwaniami konsumentów. Zmiany w podejściu do planowania mediów są nieuniknione, jednak decyzje związane z ich implementacją mogą stanowić wyzwanie. Narzędziem pomocnym w budowaniu skutecznej strategii marketingowej może być Modelowanie POEM, które pozwala znaleźć odpowiedzi na pytania jak zoptymalizować media płatne (Paid), jak rozwinąć media własne (Owned) oraz umocnić pozycję mediów pozyskanych (Earned).

Przeczytaj więcej

Jak modelowanie marketing mix z wykorzystaniem open-source pozwoliło agencji YOTTA na szybką optymalizację media mixu marki

YOTTA jest agencją doradczo-wdrożeniową działającą w obszarze danych i technologii. Jako część Publicis Groupe, YOTTA specjalizuje się w projektach analitycznych, badawczych i technologicznych. Zespół YOTTA potrafi spojrzeć na biznesy ze wszystkich tych perspektyw, łącząc i wzmacniając wiedzę zdobytą z każdej z nich. Przez lepsze zrozumienie ludzkich zachowań i wdrożenie odpowiednich rozwiązań technologicznych, YOTTA ma realny wpływ na wzrost biznesu swoich klientów.

Przeczytaj więcej

Dlaczego to właśnie marketerzy powinni dziękować za ChatGPT

ChatGPT, sztuczna inteligencja, artificial creativity (sztuczna kreatywność) to obecnie jedne z najpopularniejszych tematów poruszanych na świecie, także w kontekście biznesowym. Algorytmy napędzające rozwiązani AI rozwijają się w bardzo dynamiczny sposób. ChatGPT 3, który pojawił się w listopadzie 2022 i wywołał całą lawinę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencje w generowaniu tekstów, grafiki czy kodu programów był jeszcze w wielu aspektach narzędziem niedoskonałym. Np. komunikacja ograniczała się tylko do tekstowego zadawania pytań, choć w sposób zbliżony do języka naturalnego. Wprowadzony niecałe pół roku później jego następca ChatGPT 4 oferuje już nie tylko odpowiadanie na pytania, lecz zupełnie nowy poziom interakcji z dostarczanymi przez nas materiałami. Najnowsza wersja wynosi interakcje na zdecydowanie wyższy poziom, możemy już nie tylko zadawać pytania, ale wysłać obrazek lub film, który zostanie odpowiednio zinterpretowany przez bota.

Przeczytaj więcej

„ZANURZENI W TELEWIZJI – CAŁA PRAWDA O ZJAWISKU OGLĄDANIA TELEWIZJI OUT-OF-HOME” – YOTTA NA INSUMMIT

Rok temu w sierpniu Nielsen wprowadził istotną zmianę w badaniu telemetrycznym – powiększenie widowni telewizyjnej o oglądalność realizowaną poza domem. Było to możliwe dzięki fuzji danych z panelu Nielsena z danymi z Mediapanelu Gemiusa. Skutkiem tej zmiany było szybkie wprowadzenie nowego sposobu rozliczania kampanii, który uwzględniał ratingi realizowane poza domem.

Ta zmiana sposobu rozliczeń nastąpiła bardzo szybko, a jej ważność dla rynku udowadnia nie tylko wartość netto ratingów emitowanych w ramach TV OOH – estymowana na 111 milionów złotych tylko w I połowie 2022 – ale i wielkość dodatkowej widowni, szacowana na 5 do 10% w grupie komercyjnej.

Pojawiło się zatem pytanie „czym jest TV OOH i czy warto za nią płacić?”, które zainspirowało nas do przeprowadzenia szeroko zakrojonego badania konsumenckiego i analiz ekonometrycznych.

Przeczytaj więcej

“Będę grał w grę” czyli Jaś i Małgosia w świecie gier – YOTTA na InSummit

Gaming to jedna z najpopularniejszych form rozrywki, będąca istotnym kanałem dotarcia marek nieendemicznych do dzieci, do których coraz trudniej dotrzeć tradycyjnymi działaniami np. reklamą w telewizji linearnej. Jednak cechą charakterystyczną gamingu jest bardzo wysokie tempo ewolucji tego sektora. Tym samym, wykorzystywanie gamingu jako kanału dotarcia do dzieci, bez wcześniejszej dogłębnej analizy tego zagadnienia przy tej TG jest obarczone istotnym zagrożeniem niepowodzenia.
Na podstawie badania zjawiska gamingu wśród dzieci 9-15 Polish Gamers Kids, przeprowadzonego w 2022 roku pokażemy, jak wygląda młody gracz oraz o tym jak skutecznie dołączyć z marką do jego świata gry.

Przeczytaj więcej

HX STUDY: 64 PROC. DOROSŁYCH POLAKÓW REGULARNIE SKANUJE KODY QR

Aż 70 proc. Polaków w wieku powyżej 18 lat skanowało kod QR, a 64 proc. potwierdza, że skanuje je regularnie. Osoby skanujące kody QR w zdecydowanej większości przypadków robią to przynajmniej raz na miesiąc lub częściej. Prawie połowa skanujących jest w wieku 25-44 lata, ale aż co czwarty ma ponad 55 lat – wynika z najnowszego raportu HX Study.

Przeczytaj więcej

CASE STUDIES

Zobacz jak nasze podejście wdrażamy w praktyce.

Poznaj  nasze case studies.

JAK MOŻEMY CI POMÓC?​

JEŻELI CHCESZ ŻEBYŚMY POMOGLI ZAADRESOWAĆ TWOJE WYZWANIA